Jó Szerencsét! Hangzik az egykori bányász-köszöntés, amely könnyen adaptálható egy-egy sporteseményt megelőzően a csapat vagy a sportolók biztatására is. A rövid kulturális kitérő után szeretettel köszöntelek a Pécsbánya Sportegyesület (Pécsbánya SE, PBSE), illetve a PBSE-Sport Kft. honlapján! Ha ide tévedtél, akkor valamilyen formában már biztosan találkoztál velünk, hallottál rólunk ezt-azt és sikerült felkelteni az érdeklődésedet. Ez az internetes oldal elsősorban arra szolgál, hogy bővebb információkkal szolgáljunk szurkolóink és az érdeklődő nagyközönség számára. A feltöltött tartalmak révén a lehető legtöbb dolgot tudhatod meg egyesületünkről és az általunk működtetett csapatokról.

Megközelítés:

Edzésidőpontok:

Szerda 15:00, Pécsbánya E.on pálya

Megnyertük a hazai rangadót!
Az év talán legfontosabb mérkőzése május elsején került megrendezésre, mely csapatunk több tagját majálisozásra sarkallta. Ebből az okból kifolyólag pár alapember is hiányzott a találkozóról, igaz néhányan jó hangulatban visszaértek a mérkőzés kezdetére és a lelátón helyet foglalva erősítették a lelkes szurkolótáborunkat. A zord időjárás és a csekély létszámú közönség ellenére a hangulat kiváló volt.

Kissé felforgatott kezdő 11-el léptünk pályára, de ez nem lehetett kifogás, hiszen mindenképpen nyernünk kellett. Az első percekben csak ismerkedtek egymással és a vizes talajjal a csapatok, azonban már ekkor érezni lehetett, hogy ez a meccs nem lesz sétagalopp. Az első negyedórában gyakorlatilag mezőnyjáték folyt, a csapatok próbálták felmérni az erőviszonyokat, a kapusoknak kapura lövés hiányában nem volt igazán dolguk. Néhány szabadrúgáson és pontrúgáson kívül nem volt feljegyezhető esemény, hiszen ezeket a magabiztosan hárították a védelmek. Mezőnyjáték volt erősen és taktikai harc. A 15. percben érkezett azonban a derült égből a villámcsapás, egy ártalmatlan tűnő szituációból megszerezte az ellenfél a vezetést. Egy jó 25 méterre a kapunktól passzolgatott az ellenfél és vállalkozott volna egy beívelésre, mely csúnyán lecsúszott a kolléga lábáról és a kissé kint álló kapusunk felett a kapuba hullott. Milán is beadásra számított, ezért állt a megszokottnál távolabb a gólvonaltól. Tavasszal még nem sikerült nyernünk, ha hátrányba kerültünk és félő volt, hogy összeomlik a gárda. Szerencsére nem így történt. A középkezdés után gyakorlatilag közvetlenül egyenlíteni tudtunk. A középen álló fiatal csatárunk, Kozári Benedek kapott egy labdát a szélről és egy lefordulást követően parádésan szöktette a jobb összekötő helyén robogó Czéh-Tóth „gyorsvonat” Mátét, aki kicselezte a vele szemben álló egyetlen védőt, majd a kapus lábai között a kapuba lőtte a labdát, ezzel zsinórban hatodik meccsén is beköszönt. Mintaszerű akció volt, mellyel újra a versenyben érezhettük magunkat. Nem egészen 10 perccel később a vezetést is megszereztük, megint Kozi volt az előkészítő, ám ezúttal a nagyobbik Czéh-Tóth fivér vette be az ellenfél kapuját egy higgadt gurítással. 2:1 ide és még vissza volt 20 perc az első félidőből. Nagyon belejöttünk a játékba, néhány lövéssel is megkínáltuk a kisnyárádi portást, aki több, kevesebb sikerrel állta is a sarat egészen a 35. percig. Ekkor Kozi lesgyanús szituációban lépett ki a játékszerrel, de a kapus remekül hárított, viszont kipattant róla a labda, amit Mirkó megszelídített a kapunak háttal állva és a kapujából kifutó portás telibe trafálta a bíró orra előtt, így következhetett a jogosnak tűnő bűntető. Tapasztalt 11-es lövőnk állt a labda mögé, de most minimálisan tévedett Vacsek és telibe vágta a felsőlécet, amiről sajnos a gólvonal elé pattant a labda, majd a védő tisztáztak szögletre. Az ellenfélnél már ekkor elszakadt a cérna és minden ítélet után a bírót hibáztatták. Több szóváltás is volt a félidő vége felé. A kihagyott 11-es kicsit meg is zavart minket, nem tudtunk rendezni a sorokat, amire majdnem ráfáztunk. Közvetlen a félidő vége előtt egy véleményes szituációban (legalább 2 méteresen lesen állt a gyerek) a bíró továbbot intett és a kisnyárádi csatár egyedül törhetett a kapunkra. Már a kapusunk mellett is eltolta a labdát, és éles szögből próbált kapura lőni, amit Milán egy ritkán látható parádés vetődéssel megakadályozott. Középen egyik védőnk érkezett, aki biztosította a kaput, testi épségét sem féltve vágódott a kapufa tövébe. A szögletet követően véget is ért a mérkőzése ezen szakasza, előnnyel mehettünk az öltözőbe.

A második félidő ott folytatódott, ahol előző abbamaradt. Folyamatosan játékban volt a labda, felfokozott hangulatban zajlott tovább a mérkőzés. Középpályánk a „szokásokhoz híven” szétesett, így elég nagy nyomás nehezedett a védelemre az első 10-15 percben, több veszélyes támadása is volt a Kisnyárádnak, azonban ezeket kapusunk magabiztosan védte. Távoli lövésekkel is próbálkoztak a nyárádiak, viszont ezek jócskán elkerülték a kapunkat. Néhány szöglet okozott veszélyt a légtérben, ettől eltekintve kezdtük átvenni a mérkőzés irányítását újfent. Kisebb izomhúzódás miatt egy cserét is végrehajtottunk, Dancsa érkezett Matyi helyére a 60. perc tájékán. Folyamatosan robotoltunk, középen Görcsi Peti hatalmas munkát végzett mind a védelem, mind a támadások koordinálásában, elöl pedig Kozi fickándozott a védők között. Több támadást is vezettünk a széleken, azonban az utolsó passzokba mindig egy kisebb hiba csúszott. Ezt megelégelve Mirkó ugratta ki Kozit egy labdaszerzést követően, aki két védőt is lebirkózva játszotta magát tisztára és parádés mozdulattal bokából emelt a kifutó kapus felett a kapuba. Ritkán látható gyönyörű gólt lőtt, minden elismerést megérdemel. Jelezte ezt a lelkes szurkolótábor is Balog Péter csapattársunkkal az élen hangorkán formájában. Dancsa nehezen lendült játékba, nem igazán találta a helyét a pályán, de lassan sikerült felvennie a ritmust, több helyzete is volt, de nem volt még elég koncentrált az első két ziccerénél. Idő közben a Dinnye (Csanaky Máté) is a pályára lépett, a kiváló munkát végző és eközben elfáradó Görcsi Peti helyett, ezzel is frissült a középpályánk. Az ellenfél már teljesen kitámadott, gyakorlatilag kettészakadt a pálya és futószalagon alakítottuk ki a helyzeteinket, és a 85. percben egy kiváló Mirkó indítás után Dancsa (Kovács Dániel) pimasz módon nyesett a labda alá és a 16-os vonaláról szépen átemelte a kapust, megkoronázva ezzel a csapat teljesítményét. A gólt követően Katics Ákos is pályára a lépett a közel hiba nélkül játszó Kapes helyett. A hármas sípszót követően Gyuricza vétette észre magát egy hatalmas kiabálással és egy égbedobott dobozos sörrel, lezárva ezzel a párharcot.

Összességében kiváló mérkőzést produkáltunk, ezen a napon mindenki megtette a magáét a csapatból, egymásért küzdöttünk és végül sikerült győzelmet aratnunk a tabella második helyén álló csapat ellen. Sokszor szépen, már-már szemet gyönyörködtetően játszottunk, az edzőink is pozitívan értékelték a meccset. Szeretném kiemelni Kozári Benedek (Kozi) játékát, hiszen ő csapatunk egyik legfiatalabb tagja, aki egyben új igazolás is, a kezdőben kapott szerepet és meg is hálálta a bizalmat egy góllal és két gólpasszal, valamint számtalan gyönyörű megoldással a mezőnyben. Reméljük, fejlődése töretlen marad a továbbiakban és sok örömet fog nekünk még okozni a jövőben is! Említésre méltó még elnökünk, Czéh-Tóth Mirkó teljesítménye is, aki gólja mellett két gólpasszal és egy kiharcolt tizenegyessel vétette észre magát. Védelmünkben Kuntár Tamás volt a legbiztosabb pont, a második félidőben rengeteg labdát lopott le az ellenfél támadóinak lábáról. Nagyon fontos, hogy ennek a győzelemnek csak is akkor van értéke, ha a maradék öt fordulót is megnyerjük a bajnokságban!

A kilátogató törzsszurkolóinknak köszönjük a támogatást, találkozunk a jövő héten szintén itthon a Tornádó elleni derbin.