Jó Szerencsét! Hangzik az egykori bányász-köszöntés, amely könnyen adaptálható egy-egy sporteseményt megelőzően a csapat vagy a sportolók biztatására is. A rövid kulturális kitérő után szeretettel köszöntelek a Pécsbánya Sportegyesület (Pécsbánya SE, PBSE), illetve a PBSE-Sport Kft. honlapján! Ha ide tévedtél, akkor valamilyen formában már biztosan találkoztál velünk, hallottál rólunk ezt-azt és sikerült felkelteni az érdeklődésedet. Ez az internetes oldal elsősorban arra szolgál, hogy bővebb információkkal szolgáljunk szurkolóink és az érdeklődő nagyközönség számára. A feltöltött tartalmak révén a lehető legtöbb dolgot tudhatod meg egyesületünkről és az általunk működtetett csapatokról.

Megközelítés:

Edzésidőpontok:

Szerda 15:00, Pécsbánya E.on pálya

Egy félidő elég volt a győzelemhez.
Május közepén rendezték Pécsett a Bányászok rangadóját, azaz a Bányász TC és a Pénybánya SE közötti mérkőzést. Ezen a hétvégén idegenben játszottunk, egy néhol lápos talajú pályán. Az időjárás újfent elbánt velünk, hiszen hidegben, olykor esőben kellett játszanunk.

Csapatunk egy új taktikai elemet próbált ki, hiszen 3 csatáros játékkal álltunk fel a kezdő sípszót követően. Ez rögtön a mérkőzés elején meg is hozta az eredményét, hiszen többet birtokoltuk a labdát az ellenfélnél és veszélyes támadásokat is vezettünk. A tornádó elleni mérkőzésre kezdett hasonlítani a helyzet, hiszen kihagytunk pár helyzetet, míg az ellenfél nem nagyon lépte át a saját térfelét sem. Itt azonban már az 5. perc végén sikerült megszereznünk a megnyugtató vezetést, Matyi indult meg gyorsvonat módjára a jobb oldalon és centerezte középre a labdát, ahol egy kisebb kavarodást követően Gyuricza combozta be a lasztit a hálóba. 1:0. Ezután is próbálkoztunk, azonban az ellenfél kapusa állta a sarat, sokszor lábbal hárított, de valami oknál fogva nem tudtunk túljárni az eszén. A meddő mezőnyfölényünk a félidő közepére elfogyott és átvette az irányítást a vasasi csapat, volt néhány kecsegtető akciójuk, ám a bejezésnél vagy egy védőben, vagy a kapu mögötti hálóban akadt el a labda. A mérkőzés ezen szakaszában már érezni lehetett, hogy a bírói kettős nincs a helyzet magaslatán, ezt az állítást a későbbiekben is igazolták. A kicsit megbomlott csapategységet sikerült stabilizálni a 4-4-2-es visszaállással. Megnyugodtak a kedélyek és újra elkezdtünk focizni. Ennek eredménye képen Gyuricza rúgott egy kapufát egy kiváló kiugratást követően, majd Vacsek tekert a kapu bal felső sarkába tanári mozdulattal, megszerezve második gólunkat. Nem sokkal később egy szabadrúgást követően újabb gólt szerezhetett volna a bal oldali középpályásunk, azonban az erőteljes lövését a felső léc hárította. Ezt követően a szögleteké volt a főszerep, hiszen sorra harcoltuk ki a sarokrúgásokat. A 36. percben egy ilyen rögzített szituációból Vacsek tekerésre Gyuricza érkezett a rövid saroknál és csúsztatta be a labdát a hálóba. Gyönyörű begyakorolt figura volt. Nem sokkal később hátvédsorunk bizonytalankodott és ezt az ellenfél kis is használta. Jobb oldalon veszítettük el a labdát a 16-os sarkánál, majd rosszul osztottuk el az embereket középen, így a hosszú oldalon üresen érkező csatár kilőtte a jobb alsó sarkot, kapusunk tehetetlen volt az esetnél. A félidő vége előtt kisszögletet végzett el Matyi amit Szebényi Tanár Úr tekert középre. Ekkor is Gyuricza volt a befejező ember, ám ebben az esetben a hosszú saroknál fejelt erőteljesen a kapu jobb oldalába, ezzel véget is ért az első félidő.

A második félidőben visszaesett az iram, mintha nem is akartunk volna már gólokat szerezni, ezért a mesterünk friss embereket hozott a pályára, de ez sem segített sokat. Sajnos megelégedtünk a 3 gólos előnnyel, mely a végelszámolásnál még sokat számíthat. Természetesen volt jó pár helyzetünk, de ezek mind kihasználatlanul maradtak. Egy jogos büntetőtől is megfosztottak minket, hiszen a 16-oson belül egy egyértelmű kezezést engedett tovább a bíró. Nagyon sok esemény ezek után már nem történt, talán Csorba sárga lapját lehetne kiemelni, melyet igen kemény munkával harcolt ki magának. A felejthető második félidőt követően megnyertük a mérkőzést, de igazán nem lehetünk elégedettek a mutatott játékkal. Kilátogató közönségünknek köszönjük a szurkolást, közülük is kiemelném Öcsi bácsiékat, akik a kedvenc parti buszunkkal érkeztek és tekintették meg a gépjárműből a mérkőzést. Minden gólnál villogással és dudálással emelték a mérkőzés hangulatát. Gergőnek külön gartulálunk a mesterhármasához, minden góljánál jókor volt jó helyen és magabiztosan fejezte be az akcióinkat!

A következő összecsapásunk a Bári SE ellen lesz hazai pályánkon, ahol életbevágóan fontos a 3 pont megszerezése, mindemellett igyekszünk a győzelmet nagy különbséggel abszolválni. Ugyanis ha behoznánk a 3. helyen álló Himesházát pontokban, akkor a gólkülönbség (GK) szerint rangsorolnának minket. Mivel 10 találattal rosszabbak vagyunk a Himesnél ebben a mutatóban, az utolsó három fordulóban erősen el kell kezdeni termelni a gólokat hogy meglegyen a dobogó. Itthon eddig 100%-os a győzelmi mutatónk, 4,4-es a rúgott és 0,4-es a kapott gólátlagunk. Ezeket a szép statisztikákat tartani akarjuk, sőt tovább javítania, amire szükségünk lesz minden szurkolónk segtségére!