Jó Szerencsét! Hangzik az egykori bányász-köszöntés, amely könnyen adaptálható egy-egy sporteseményt megelőzően a csapat vagy a sportolók biztatására is. A rövid kulturális kitérő után szeretettel köszöntelek a Pécsbánya Sportegyesület (Pécsbánya SE, PBSE), illetve a PBSE-Sport Kft. honlapján! Ha ide tévedtél, akkor valamilyen formában már biztosan találkoztál velünk, hallottál rólunk ezt-azt és sikerült felkelteni az érdeklődésedet. Ez az internetes oldal elsősorban arra szolgál, hogy bővebb információkkal szolgáljunk szurkolóink és az érdeklődő nagyközönség számára. A feltöltött tartalmak révén a lehető legtöbb dolgot tudhatod meg egyesületünkről és az általunk működtetett csapatokról.

Megközelítés:

Edzésidőpontok:

Szerda 15:00, Pécsbánya E.on pálya

Gólzápor a Bakonya és az Orfű ellen is!
Szeptember utolsó két hétvégéjén gólokban gazdag gálát rendeztünk a mérkőzéseinken a szurkolóink nagy-nagy örömére.

Szeptember 18-án Bakonyára látogattunk egy igen foghíjas csapattal (mindössze két cserével), de az ellenfél még ennél is rosszabb állapotban várt minket, hiszen mindössze 10 emberrel tudtak felállni a kezdéshez. A kezdő sípszót követően a várakozásoknak megfelelően egyből neki is rontottunk a bakonyai srácoknak, de görcsösségünk következtében mindez még nem vezetett rögtön eredményre. A 10. percben azonban megtört a jég és szerencsés körülmények között megszereztük a vezetést. Ezt követően azonban túlságosan is megnyugodtunk, visszavettünk a lendületből és majdnem bajba is kerültünk, hiszen több veszélyes támadást is vezetett ellenfelünk, de szerencsére nem jártak sikerrel. Mindez felébresztett minket és átvettük a mérkőzés irányítását, a 30. percben Mirkó megszerezte a mérkőzésen az első gólját, majd 10 perc múlva már duplázott is….ha egy üzlet beindul! A fordulás előtt sikerült szépíteni az ellenfélnek, egy ártalmatlanak tűnő beadást nézett el kapusunk és egy kis flipperezést követően a hálónkban kötött ki a labda. 3:1!

A második félidőben gyakorlatilag támadást sem nagyon vezettek a bakonyai legények, mi pedig sorra szereztük a góljainkat. Jancsik portás is beállt ebben a félidőben, de meglepő módon nem kapuba, hanem a mezőnybe, hiszen Solti Peti nem bírta tovább a megmérettetéseket. Összességében 10 gólt szereztünk a hatalmas hőségben megrendezett meccsen, ebből a Czéh-Tóth fivérek 7 találatot, még Gyuricza sporttárs 3-at vállalt magára. Nagyon nagy következtetéseket nem kell levonni ebből a mérkőzésből, de önbizalom növelő győzelemnek mindenképpen jó volt ez a meccs. A találkozó krónikájához hozzá tartozik, hogy az első negyedóra végén Szebényi Tanár úr megsérült, és a meccset követően gipszbe került a lába, ezúton is jobbulást és mielőbbi visszatérést kívánunk neki.

A következő fordulóban az Orfű együttesét fogadtuk, az első félidőben kétgólos előnyre tettünk szert Gyuricza „Inzaghi” Gergő és Mirkó góljaival. A félidőben kicsit fel kellett rázni a csapatot, mert picit motiválatlanul játszott, ez sikerült is a mesternek, Mertlik Lacának és egy parádés támadást követően rögtön meg is szereztük a harmadik gólunkat a második játékrész elején. A labdát Kozi szerezte meg a középpályán, két embert faképnél hagyott, majd egy zidános cselt követően kényszerítőzött a kiválóan helyezkedő Gyuriczával és a visszakapott labdát a rövid alsó sarokba lőtte. Kiváló összjáték és parádés egyéni teljesítmény volt. Ezt követően született még 4 gól, egyet-egyet a Czéh-Tót fivérek vállaltak magukra, kettőt, pedig Gyuricza gyötört a kapuba. A végén növelhettük volna még az előnyünket, de sajnos nem koncentráltunk eléggé, viszont így is teljesen megérdemelt hétgólos győzelmet arattunk.
Szurkolóink szép számmal voltak jelen a mérkőzésen, köszönjük nekik a bíztatást. A következő hazai mérkőzésünk a Mindszentgodisa elleni rangadó lesz, melynek nem kisebb a tétje, mint az első hely megszerzése.