Jó Szerencsét! Hangzik az egykori bányász-köszöntés, amely könnyen adaptálható egy-egy sporteseményt megelőzően a csapat vagy a sportolók biztatására is. A rövid kulturális kitérő után szeretettel köszöntelek a Pécsbánya Sportegyesület (Pécsbánya SE, PBSE), illetve a PBSE-Sport Kft. honlapján! Ha ide tévedtél, akkor valamilyen formában már biztosan találkoztál velünk, hallottál rólunk ezt-azt és sikerült felkelteni az érdeklődésedet. Ez az internetes oldal elsősorban arra szolgál, hogy bővebb információkkal szolgáljunk szurkolóink és az érdeklődő nagyközönség számára. A feltöltött tartalmak révén a lehető legtöbb dolgot tudhatod meg egyesületünkről és az általunk működtetett csapatokról.

Megközelítés:

Edzésidőpontok:

Szerda 15:00, Pécsbánya E.on pálya

Nem égtünk meg az esőben Szászvár ellen
Április 22-én játszottuk 6. tavaszi bajnoki tétmeccsünket, a Szászvári SE II. számú csapatát fogadtuk. Sajnos az időjárás nem volt kegyes hozzánk, gyakorlatilag végig szakadt az eső, viszont ez nem vette el a kedvét lelkes szurkolótáborunknak.

SzivárványSzokásunkhoz híven azonnal nekiestünk az ellenfélnek és meg is szereztük a vezetést, a 2. percben Vacsek kiváló szögletét Mirkó gyötörte a hálóba. Ezt követően is próbálkoztunk, de a meddő mezőnyfölényünk nem mutatkozott meg helyzetekben, viszont az első fél óra végén egy újabb szögletet tekert be parádésan Vacsek. A Szászvári kapus csak beleütni tudott a labdába, Mirkó pedig jókor volt jó helyen és megszerezte saját maga és csapat második gólját. Néhány perc elteltével ismét sarokrúgáshoz jutottunk, a szokásos forgatókönyv alapján Andris tekerte be a játékszert, Szebényi kolléga pedig egy fejessel növelte az előnyt. A szászvári kapusnak reagálni sem volt ideje. Ha a játék képe nem is, de az eredmény mindenképpen megnyugvásra adott okot. Néha ugyan akadozott a gépezet, de ez betudható volt a kíméletlen időjárásnak is.

SorfalSzünetben - a Ghánából hazatért légiósunk - Gyuricza Gergő váltotta a pályán Szebényi Zolit, Kozi visszalépett a középpályára, ahol szorgosan szerezte a labdákat és próbálta helyzetbe hozni a csatártársakat. Sokat nem is kellett sokat várni a negyedik találatra, melyet az idősebbik Czéh-Tóth fivér rámolt a hálóba. Mesterhármasával Mirkó már 15 gólnál jár a bajnokságban. Ezt követően is vezettünk néhány támadást, míg az ellenfél egykét felívelésétől eltekintve nem jelentett veszélyt a kapunkra. A 60. perc környékén érkezett Pethes Zoli - aki utóbbi két meccsén eredményesnek bizonyult csereként - valamint Csöme mester lépett pályára. Néhány perc elteltével Gyuricza harcolt ki magának egy helyzetet és bevágta az ötödik gólunkat. Így kell hazatérni egy másik kontinensről! Pethes Zoli is helyzetbe került és be is rúghatta volna már-már szokásossá vált gólját, de a 16-os vonalánál felvágták, így szabadrúgás következhetett. A labda mögé Valcsák Andris állt, aki korábbi 3 gólpasszát megkoronázta egy szép szabadrúgásgóllal is: 6-0! Néhány helyzet még maradt a mérkőzés végére is, de az eredmény már nem változott. Győztünk a kellemetlen ellenfél és a zord időjárás ellenére is és a Dinamo sikerének is köszönhetően átvettük a vezetést csoportunkban a Mindszentgodisa előtt.

Jövő héten Mindszentre utaztunk ahol talán a szezon legfontosabb mérkőzését játszuk, hiszen ha győzni tudunk akkor megléphetünk 6 pontra. A mérkőzésre kilátogató törzsszurkolóinknak köszönjük a szakadatlan buzdítást! Sajnos videóösszefoglalóval technikai okok miatt nem szolgálhatunk, de egykét kép azért készült.